Większość osób myśli, że mennica zajmuje się tylko i wyłącznie produkcją monet, jednocześnie często są to zakłady, które również zajmują się ich sprzedażą i powstają różnego rodzaju sklepy mennicy. Jednym z nich jest mennicaskarbowa.pl/pol_m_Diamenty-160.html , który działa nie tylko w Krakowie, ale również prowadzi sprzedaż online.

 

Jednak jak odkryć gdzie jest mennica? Kraków jest przecież dużym miastem i jeżdżenie po nim w poszukiwaniu jej zajmie mnóstwo czasu. Pomijam tutaj fakt, że bez wiedzy w której części miasta może się ona znajdować takie poszukiwania będą prawdopodobnie bezowocne.

 

Najprostszym sposobem jest wpisanie w wyszukiwarkę hasła „mennica Kraków”, w ten sposób łatwo znaleźć większe zakłady. Najwięcej mennic znajduje się w centrum Krakowa i jego okolicach. To całkowicie normalne i w większości większych miast panuje ta zasada, że w centrum jest największy wybór różnych usług.

 

 

Jednocześnie warto przypomnieć, że dzisiaj prawie każda mennica posiada swoją stronę internetową. Dzięki temu zlokalizowanie tych zakładów jest łatwe. Ponadto coraz częściej prowadzą one działalność online, dzięki którym nawet nie trzeba szukać ich siedziby, żeby móc skorzystać z ich oferty. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach, ponieważ dzięki temu nie muszą organizować długich wyjazdów.