Cena złota w skupie jest z reguły bardzo atrakcyjna w porównaniu z np. lombardem. Coraz więcej ludzi otwiera się na skupy złota online, warto przy tej okazji wspomnieć o www.mennicaskarbowa.pl/product-pol-299-1-g-sztabka-zlota-wysylka-24-h.html . Jednocześnie jak przewidzieć to ile pieniędzy otrzyma się idąc do skupu złota? Wyliczenie tego jest prostsze niż się wydaje.

 

Cena złota w skupie – jak ją wyliczyć

 

Przede wszystkim trzeba znać trzy rzeczy:

 

  • Ile waży złoto, które się posiada i chce się sprzedać.

  • Jakiej jest próby.

  • Jaka jest cena za gram złota – można to sprawdzić na wykresie online.

 

Na tej podstawie w prosty sposób można wyliczyć ile się zarobi. Wystarczy pomnożyć te wszystkie czynniki razy siebie (przy czym trzeba pamiętać, że próba oznacza zawartość złota w promilach, więc próbę 535 należy zapisać jako 0,535; próbę 333 jako 0,333 itd.)

 

W ten sposób można wyliczyć wartość swojego złota. Jednocześnie cena złota w skupie będzie pomniejszona o jego wartość. W przypadku większości skupów będzie to mniej niż 3%, jeżeli chce się dać większy margines bezpieczeństwa można odjąć od wyniku 5%.

 

Ponadto korzystając ze skupów złota online warto sprawdzić koszty dostawy. One są niezależne od ceny złota, jednak wpływają bezpośrednio na to ile zarobisz. Czasem bardziej opłacalne jest pójście do lokalnego skupu, ponieważ wyższa cena złota w skupie online nie pokryje kosztów przesyłki. Dlatego też chcąc sprzedać złoto warto porównać wiele ofert, zanim się na którąś zdecyduje.